Dodatkowe zajęcia sportowe 2020/2021

W roku szkolnym 2020/2021 dla zrekrutowanych uczniów odbywają się pozalekcyjne zajęcia ruchowe:

- SKS - Program Szkolny Klub Sportowy - działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywacje do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się  w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.

Zajęcia prowadzone w ramach Programu odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych.

W naszej szkole są dwie 15-osobowe grupy ćwiczebne:)

- zajęcia gimnastyki korekcyjnej  - Projekt „Zmieniam postawę ciała aktywnie, kiedy do sportu podchodzę pozytywnie-zajęcia sportowe dla uczniów szkół podstawowych z elementami gimnastyki korekcyjno kompensacyjnej prowadzone poprzez realizację dodatkowych zajęć rekreacyjno-sportowych ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń korekcyjnych i kompensacyjnych ma zachęcać dzieci i młodzież do regularnej aktywności fizycznej, jak również kształtować podstawowe nawyki ruchowe związane z prawidłową postawą ciała.

W naszej szkole jest jedna 12-osobowa grupa ćwiczebna:)