• Odwiedziło nas: 72055

Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Zakładamy zielony kącik - SŁONECZNA SZKLARNIA- klasa 2

W zwiazku z nadejściem wiosny uczniowie klasy 2 wraz z wychowawcą postanowili założyć zielony kącik przyrody - SŁONECZNĄ SZKLARNIĘ, ktorą do naszej klasy przyniosła Zosia. Dzieci przy niewielkiej pomocy przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, nasiona i wodę. Dzięki temu już wiedzą, co jest potrzebne roślinom do wzrostu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami nasion oraz dowiedzieć się na temat sposobu uprawy roślin i ich pielęgnacji. Następnie pod okiem nauczycielki samodzielnie zasiali nasiona warzyw, ziół i kwiatów. Nasza szklarnia zawiera również panel fotowoltaiczny, który aktywuje system wentylacji. Zasiane nasiona wzbogaciły klasowy kącik przyrody i dzieci obiecały, że będą  je pielęgnować – podlewać.